Openplay.sk

Sú dve alternatívy ako publikovať v naš

Sú dve alternatívy ako publikovať v našom časopise.
Prvou je písať články menšieho rozsahu - tzv. odborné texty.
Odborný text je príspevok kratšieho rozsahu, venuje sa len jednému čiastkovému odbornému problému, alebo prináša autorovu odbornú skúsenosť.
Druhou alternatívou je publikovať príspevky väčšieho rozsahu tzv. odborné štúdie.
Odborná štúdia je príspevok väčšieho rozsahu. Prezentuje výsledky výskumu alebo je hlbšou analýzou vybraného problému z humanitnej oblasti.
Autorom odporúčame spracovať anglickú a nemeckú verziu štúdie, ktoré budú uverejnené v príslušných jazykových mutáciách nášho časopisu.

Redakcia si vyhradzuje právo zaslané príspevky editovať.
Prípadné návrhy zásahu do textu budú pred uverejnením zaslané autorovi príspevku na schválenie prípadne zapracovanie.

Formálne požiadavky:

  1. Autor príspevku by mal uviesť krstné meno, priezvisko, tituly spolu s adresou pracoviska, kde momentálne pracuje a kontaktnú e-mailovú adresu.
  2. Príspevky prijímame výhradne prostredníctvom e-mailu na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
  3. Citácie v texte treba uvádzať v zátvorkách priamo do textu spolu s rokom vydania a stranami odkiaľ je text prebratý alebo uvedením čísla v zátvorkách, pod ktorým je citovaný zdroj uvedený v zozname použitej literatúry.Zoznam použitej literatúry uvedený za štúdiou by mal byť spracovaný podľa platnej bibliografickej normy.
  4. K odbornej štúdii je vyžadovaný abstrakt a kľúčové slová.Odporúčame priložiť anglickú a nemeckú verziu abstraktu a kľúčových slov.

Finančne honorované budú zatiaľ len redakciou vyžiadané príspevky.
Redakcia si vyhradzuje právo zaslaný príspevok neuverejniť ak nespĺňa vyžadované formálno-obsahové alebo etické kritériá.

Zanechajte komentár

Uistite sa, že ste zadali všetky potrebné informácie označené hviezdičkou (*). HTML kód nie je povolený