Openplay.sk

Bublifuk

Bublifuk je obľúbenou hračkou azda všetkých detí. Nádherné farebné bubliny, ktoré z neho vychádzajú dokážu na detských tvárach vyčariť úsmev a rozžiaria nejedny detské oči. Podľa odporúčaní výrobcov je vhodný pre detí od troch rokov, ale jeho obľubu badať i u detí mladších - samozrejme pod dohľadom dospelej osoby.

Hra s touto hračkou je nepochybne radostná a zábavná. Podporuje schopnosť uvedomovať si trojrozmernosť predmetu, zlepšovať koordináciu oko - ruka, stimuluje zrakové vnímanie.

Počas hry s bublifukom často dochádza k zaujímavým sociálnym interakciám, najmä ak sa hrajú viaceré deti naraz. Ponúka sa možnosť osvojovať si niektoré sociálne zručnosti, pravidlá a vzájomnú komunikáciu. Deti sa učia podeliť, spolupracovať.

Priemyselne vyrábaná verzia tejto hračky umož�?uje precvičovať napr. zatváranie a otváranie závitu alebo vkladanie krúžku do nádoby s tekutinou čo napomáha rozvoju jemnej motoriky. Nahá�?aním mydlových bublín možno precvičiť pohybové zručnosti a orientáciu v priestore.

Zmáčať sa mydlovou vodou bublifuku prináša korektívnu skúsenosť pre deti úzkostné, nerozhodné a váhavé. Zažiť si slobodu a radosť pri tejto hre, kde nemožno nič pokaziť je zdrojom pozitívnych emócií a uvoľnenia.

Vyfukovaním bublín si dieťa nacvičuje vedomé ovládanie dýchania, čo pomáha pri nácviku reči. Zárove�? je dieťa nenásilne vedené k uvedomovaniu si činnosti mimických svalov, ktoré následne napomáhajú správnej artikulácii.

Bublifuk je ľahko dostupnou hračkou, ktorá sa dá bez problémov vyrobiť aj doma. Stačí len obyčajná voda zmiešaná s trochou mydla či saponátu a slamka, ktorú namočíme a vyfúkneme nádherné bubliny.

Zanechajte komentár

Uistite sa, že ste zadali všetky potrebné informácie označené hviezdičkou (*). HTML kód nie je povolený